Επειδή η διαφήμισή σας θα πρέπει να είναι αποτελεσματική και όχι πολυέξοδη... Διαφημιστείτε στο www.rpn.gr Τηλ. 22940 24416 & 6979229051 email: maiopkyr@gmail.com

Hosting and Webdesign by TITOS

Αυγ 25, 2013 Κανένα σχόλιο

( σύντομα θα αναρτηθεί video)Σαν το παλιό καλό γαλλικό κρασί, ο π. διεθνής με την Εθνική Γαλλίας Robert Pires (ένα παγκόσμιο κύπελλο 1998 και το UEFA Εurope 2000) που βρίσκεται για διακοπές στην Ελλάδα, αγωνίστηκε 45′ λεπτά (ολόκληρο το β” ημίχρονο) με τον Α.Π.Ο. Θύελλα Διασταύρωσης Ραφήνας, δίδαξε πως παίζεται το απλό αλλά ουσιαστικό ποδόσφαιρο, πέτυχε ένα γκόλ και επί μια σχεδόν ώρα υπομονετικά έβγαζε φωτογραφίες με τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο Δημοτικό Γήπεδο της Ραφήνας «Παναγιώτης Σκούφος» .

IMG_9789

IMG_9783

Τώρα στα του αγώνα:

- ο Α.Ο. Μυκόνου αν και προηγήθηκε δύο φορές στο σκόρ, τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε δύο γκόλ και ηττήθηκε με 3-2.

- η Θύελλα στο σημερινό αγώνα παρουσίασε προβλήματα στην άμυνα  όπου στις περισσότερες φάσεις ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο οι αμυντικοί έχαναν τις εναέριες μονομαχίες.

- Στο σημερινό αγώνα και σε μια ανύποπτη φάση, τραυματίστηκε σοβαρά ο τερματοφύλακας της Μυκόνου Άντερσον, ο οποίος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Τα γκόλ για την Μύκονο πέτυχαν οι Καράς στο 4′ και Μπαλής στο 66′ και για την Θύελλα οι Robert Pires 50′, Μαργέτης 80′ και Δημοσπύρος στο 85′ απο μοναδική «ασσίστ» του Pires, o οποίος καταχειροκροτήθηκε απο τους φιλάθλους για τον τρόπο του παιχνιδιού του.

IMG_9688

Α.Ο.Μυκόνου : Άντερσον, Μήτρακας, Καρπαθάκης, Μπαλής, Καμπάνης, Καρακάσογλου, Βαλαμούτης, Καράς, Λυμπερόπουλος, Ξένος και σαν αλλαγές οι Παλιούρας, Νέζος, Φιορεντίνος, Δαμάι

IMG_9684

Θύελλα Ραφήνας : Κατσούλης, Οικονόμου, Ντούνης, Αδάμ Ελ Γκαμάλ, Μανουσάκης, Γεραγωτέλης, Χαρακτίδης, Ντόσκας, Μουτζακάς, Κατσούγκρης, Λαγός και σαν αλλαγές οι Robert Pires, Λάμπρου, Προδρόμου, Δημοσπύρος, Πάντος, Τσέλιος, Πετράι και Μαργέτης

IMG_9790

Πολύ καλό το διαιτητικό τρίο : Διατητής Δραγάτης, Επόπτες : Πολυχρονιάδης και Σπυρόπουλος

Τα στατιστικά του αγώνα απο τον Α. Παπανίκο

Α” ημίχρονο / Β” ημίχρονο

Κατοχή μπάλας : Θύελλα 55% /60% , Μύκονος 45%/ 40%

Κλεψίματα : Θύελλα 17(50%)/ 19(59%), Μύκονος 17(50%)/ 13 (41%)

Λάθη : Θύελλα 20 (57%) /15 (44%), Μύκονος 15 (43%) /19 (56%)

Σουτ : Θύελλα 7 (3 στο τέρμα) /10 (7 στο τέρμα), Μύκονος 5/ (4 στο τέρμα)/6 (3 στο τέρμα)

Φάουλ : Θύελλα 4 (36%)/7 (50%), Μύκονος 7 (64%)/7 (50%)

Κόρνερ : Θύελλα 2 /3, Μύκονος 3 /4

Οφσάιντ : Απο 1 για την κάθε ομάδα /σε κάθε ημίχρονο

Αθλητισμός - Προγνωστικά

Λίγα λόγια για τον αρθρογράφο

Ο αρθρογράφος δεν έχει προσθέσει ακόμη κάποια πληροφορία στον λογαριασμό του.
Καμία αναφορά για το άρθρο “Με τον Robert Pires στη συνθεσή της, η Θύελλα Ραφήνας νίκησε τον Α.Ο. Μυκόνου με 3-2.”